Miesięczne archiwum: Lipiec 2016

Zacumujmy w Łodzi w październiku!

69 dni pozostało do najważniejszego wydarzenia eko żywności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na które w tym roku postanowiłam się wybrać, aby wziąć udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Blogerów Kulinarnych. Mowa o IX edycji Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz V Targach Ekologicznego Stylu Życia beECO, które odbędą się w dniach 7-9 października… Czytaj dalej »

Zatrzymując smaki lata

Przysłowiowym „słoikiem” nie jestem, bo urodziłam się tu, gdzie mieszkam. Choć jest mi dane to miłe uczucie, gdy wracam z rodzinnych wizyt w Łomży czy Sochaczewie, obdarowana różnymi pysznościami. Czasem koleżanki dzielą się łupami od mam i teściowych. Odkąd pamiętam, w moim domu zawsze była pełna piwnica skarbów, a w zasięgu ręki marynowana papryka, grzybki,… Czytaj dalej »

Kurki – moja miłość!

Na moim stole od kilku dni rządzą kurki. Nie powiem, żeby było ich zatrzęsienie, ale udało mi się dopaść je kilka razy w zaprzyjaźnionym warzywniaku. Pieprznik jadalny, potocznie zwany kurką lub liszką, znakomicie nadaje się do duszenia, smażenia i marynowania. Można też zamrozić, ale wcześniej trzeba je lekko zblanszować. Najbardziej lubię świeżutkie, prosto z lasu.… Czytaj dalej »